Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց ընտանիքների անդամներն ու հարազատներն իրենց հուզող խնդիրները, առաջարկություններն արձանագրելու և միջգերատեսչական հանձնաժողովին կից գործող աշխատանքային խմբին փոխանցելու նպատակով կարող են յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, ժամը 9:00-ից 18:00-ն ընկած ժամանակահատվածում զանգահարել 096-02-09-31 հեռախոսահամարով:
Բացահայտվել և կանխվել է մաքսային ոլորտում կազմակերպված ու շարունակական բնույթ կրող չարաշահումների մեխանիզմ (տեսանյութ)
20-12-2022
Ազգային անվտանգության մարմինների ծառայողները նշեցին իրենց մասնագիտական տոնը (տեսանյութ, լուսանկարներ)
Դեկտեմբերի 20-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի ունեցավ հանդիսավոր նիստ՝ Հայաստանի Հանրապետությունում ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողի օրվա կապակցությամբ, որին մասնակցեց Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը
19-12-2022
2022 թվականի դեկտեմբերի 16-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն գեներալ-մայոր Ա.Աբազյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց
Բացահայտվել է կաշառք ստանալու դեպք (տեսանյութ)
15-12-2022
Բացահայտվել և կանխվել է խմբի կազմում նախնական համաձայնությամբ մի շարք անձանց անօրինական միգրացիա կազմակերպելու հերթական դեպքը (տեսանյութ)
14-12-2022
Բացահայտվել և կանխվել է խմբի կազմում նախնական համաձայնությամբ մի շարք անձանց անօրինական միգրացիա կազմակերպելու դեպք (տեսանյութ)
06-12-2022
05-12-2022
Սույն թվականի դեկտեմբերի 1-ին հայկական կողմը ադրբեջանական կողմին է փոխանցել ենթադրաբար Ղարաբաղյան առաջին պատերազմի 10 զոհերի ոսկրեր և 2 քարտեզ, որտեղ նշված են 4 դիակների գտնվելու հնարավոր վայրեր։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը բացահայտել է պետական դավաճանության նոր դեպք (տեսանյութ)
29-11-2022
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության ռազմական հակահետախուզության դեպարտամենտի ծառայողների մշակած և ձեռնարկած ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է

On December 1, 2022, the Armenian side handed over to the Azerbaijani side the bones of 10 people killed in the first Karabakh war and 2 maps indicating the possible locations of 4 more bodies.
National Security Service of RA Detected another Case of High Treason
29-11-2022
As result of large-scale operative-search measures developed and taken by officers of the Department of Military Counterintelligence of the National Security Service of RA, it was established that a citizen of RA,
First Session of Interagency Commission on Issues of Prisoners of War, Hostages and Missing (Location Unknown) Persons Held at National Security Service of RA
16-11-2022
On 16 November, 2022, the first session of the Interdepartmental Commission on the Issues of prisoners of war, hostages and missing (location unknown) persons was held at the National Security Service of RA, established by the Decision of the Prime Minister of the Republic of Armenia dated October 20, 2022 N 1236-A.
National Security Service Detected another Case of High Treason
15-11-2022
As a result of operative-search activities carried out within the framework of the fight against crime, the officers of the Department of Military Counterintelligence of the National Security Service of the Republic of Armenia detected another case of high treason.
RA National Security Service Detected and Prevented Activities of Criminal Group Engaged in Organizing Illegal Migration (video)
RA National Security Service Detected and Prevented Activities of Criminal Group Engaged in Organizing Illegal Migration
10-11-2022
25-10-2022
According to Annex 1 to the Decree of the Prime Minister of the Republic of Armenia dated 20 October, 2022 N1236-A "On the formation of an interdepartmental commission on issues of prisoners of war, hostages and missing (location unknown) persons and the approval of its composition and working order",
Case of Corruption Crime in Judicial Sphere Detected
24-10-2022
The officers of the Department of Economic Security and Countering Corruption of the National Security Service of RA, consistently demonstrating the style of work in combating corruption crimes in various areas of public service, as a result of effective operative-search measures taken,