2024թ. հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրավասու այլ մարմիններին սկզբնական տեղեկատվություն փոխանցելու վերաբերյալ
Հաշվետու ժամանակահատվածում օրենքով վերապահված գործառույթների իրականացման արդյունքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ՀՀ պետական իրավասու տարբեր մարմիններին փոխանցվել է 693 նյութ, որոնց հիման վրա նախաձեռնվել է 383 քրեական վարույթ։
Տնտեսական ոլորտում իրականացված խախտումների վերաբերյալ ՀՀ պետական իրավասու մարմիններ է ուղարկվել 155 նյութ, որոնց մի մասը դեռ գտնվում է քննության փուլում, դրանցից 64-ը՝ պաշտոնական դիրքի չարաշահումների և յուրացումների, 67-ը՝ տնտեսական գործունեության զանազան խախտումների, այդ թվում՝ մաքսանենգ կամ կեղծ ապրանքագրերով ներմուծումների, ինչպես նաև հարկերից և տուրքերից խուսափումների, 11-ը՝ աշխատավարձի տրամադրում իրականում չաշխատող անձի, 13-ը՝ փոխհատուցման անօրինական տրամադրումների մասին։
Թմրանյութերի և հոգեմետ նյութերի անօրինական շրջանառության ոլորտում իրականացված խախտումների վերաբերյալ ՀՀ պետական իրավասու մարմիններ է ուղարկվել 102 նյութ, որոնց մի մասը դեռ գտնվում է քննության փուլում, դրանցից 63-ը՝ թմրանյութերի և հոգեմետ նյութերի մաքսանենգ ներմուծման, կամ իրացման, 39-ը՝ թմրանյութերի կամ հոգեմետ նյութերի անօրինական օգտագործման վերաբերյալ։

о передаче Службой национальной безопасности РА первичной информации другим компетентным органамза январь-июнь 2024 года
За отчетный период в результате осуществления возложенных законом функций Службой национальной безопасности РА было передано в различные компетентные государственные органы РА 693 материалов, на основании которых было возбуждено 383 уголовных производства.
О нарушениях, осуществленных в экономической сфере, в компетентные государственные органы РА было направлено 155 материала, часть которых еще находится на стадии расследования, из них 64 – о злоупотреблении должностным положением и присвоении, 67 – о различных нарушениях в сфере экономической деятельности, в том числе за контрабандный ввоз или ввоз по поддельным счетам-фактурам, а также об уклонении от уплаты налогов и пошлин, 11 - о выплате заработной платы не работающему в действительности лицу, 13 – о незаконном предоставлении компенсации.
О нарушениях, осуществленных в сфере незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ, в компетентные государственные органы РА было направлено 102 материалов, часть которых еще находится на стадии расследования, из них 63 – о контрабандном ввозе или сбыте наркотических средств и психотропных веществ, 39 – о незаконном употреблении наркотических средств или психотропных веществ.