2024թ. հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրավասու այլ մարմիններին սկզբնական տեղեկատվություն փոխանցելու վերաբերյալ
Հաշվետու ժամանակահատվածում օրենքով վերապահված գործառույթների իրականացման արդյունքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ՀՀ պետական իրավասու տարբեր մարմիններին փոխանցվել է 693 նյութ, որոնց հիման վրա նախաձեռնվել է 383 քրեական վարույթ։
Տնտեսական ոլորտում իրականացված խախտումների վերաբերյալ ՀՀ պետական իրավասու մարմիններ է ուղարկվել 155 նյութ, որոնց մի մասը դեռ գտնվում է քննության փուլում, դրանցից 64-ը՝ պաշտոնական դիրքի չարաշահումների և յուրացումների, 67-ը՝ տնտեսական գործունեության զանազան խախտումների, այդ թվում՝ մաքսանենգ կամ կեղծ ապրանքագրերով ներմուծումների, ինչպես նաև հարկերից և տուրքերից խուսափումների, 11-ը՝ աշխատավարձի տրամադրում իրականում չաշխատող անձի, 13-ը՝ փոխհատուցման անօրինական տրամադրումների մասին։
Թմրանյութերի և հոգեմետ նյութերի անօրինական շրջանառության ոլորտում իրականացված խախտումների վերաբերյալ ՀՀ պետական իրավասու մարմիններ է ուղարկվել 102 նյութ, որոնց մի մասը դեռ գտնվում է քննության փուլում, դրանցից 63-ը՝ թմրանյութերի և հոգեմետ նյութերի մաքսանենգ ներմուծման, կամ իրացման, 39-ը՝ թմրանյութերի կամ հոգեմետ նյութերի անօրինական օգտագործման վերաբերյալ։

On the transfer of primary information by the RA National Security Service to other competent bodies during January-June 2024
During the reporting period, as a result of the implementation of the functions assigned by law, 693 materials were transfered to various RA competent state bodies by the RA National Security Service, on the basis of which 383 criminal proceedings were initiated.
About violations committed in the economic sphere, 155 materials were sent to the competent state bodies of the RA, some of which are still at the investigation stage, of which 64 are about abuse of official position and misappropriation, 67 are about various violations in the field of economic activity, including smuggling or importation under false invoices, as well as evasion of taxes and duties, 11 - payment of wages to an actually working person, 13 - illegal provision of compensation.
102 materials on violations committed in the area of illicit trafficking of narcotic drugs and psychotropic substances were sent to the competent state bodies of the RA, some of which are still at the investigation stage, of which 63 are about smuggling or sale of narcotic drugs and psychotropic substances, 39 - illegal use of narcotic drugs or psychotropic substances.