Գիտաուսումնական կենտրոնում կազմակերպվել է կարճատև ուսուցման դասընթաց
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության գիտաուսումնական կենտրոնը, Տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտի հետ համատեղ ս.թ. հունվարի 20-ին կազմակերպել և անցկացրել է «Փողերի լվացման, ահաբեկչության ֆինանսավորման և զանգվածային ոչնչացման զենքի տարածման ֆինանսավորման դեմ պայքարի ոլորտում 2022-2024 թթ. ազգային ռազմավարության» դրույթներով նախատեսված ուսուցում, որին մասնակցել են ՀՀ իրավապահ տարբեր մարմինների՝ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտի և Գիտաուսումնական կենտրոնի, Քննչական կոմիտեի, Հակակոռուպցիոն կոմիտեի, ՆԳՆ ոստիկանության, «Ինտերպոլ»-ի ազգային կենտրոնական բյուրոյի ներկայացուցիչներ:
Դասախոսությամբ հանդես են եկել ինչպես Գիտաուսումնական կենտրոնի դասախոսներ, այնպես էլ ՀՀ Կենտրոնական բանկի ֆինանսական դիտարկումների կենտրոնի մասնագետներ:
Ուսուցումն անցել է դասախոսությունների, քննարկումների և հարցուպատասխանի ձևաչափով, արձանագրվել դրա կարևորությունն ու օգտակարությունը իրավապահ մարմինների համար:

В Научно-учебном центре организован краткий обучающий курс
В соответствии с положениями «Национальной стратегии 2022-2024 гг. по борьбе с отмыванием денег, финансированием терроризма и распространением оружия массового уничтожения», 20-го января с.г. НУЦ СНБ РА совместно с департаментом экономической безопасности и противодействия коррупции организовал и провел тренинг, в котором приняли участие представители Следственного департамента СНБ РА, Следственного комитета, Антикоррупционного комитета, полиции МВД и НЦБ Интерпола РА.
С лекциями выступили преподаватели НУЦ и специалисты центра финансового наблюдения Центрального банка РА.
Тренинг прошел в формате лекций, дискуссий, вопросов и ответов. Зафиксирована его эффективность и польза для практической деятельности правоохранительных органов.