Գիտաուսումնական կենտրոնում կազմակերպվել է կարճատև ուսուցման դասընթաց
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության գիտաուսումնական կենտրոնը, Տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտի հետ համատեղ ս.թ. հունվարի 20-ին կազմակերպել և անցկացրել է «Փողերի լվացման, ահաբեկչության ֆինանսավորման և զանգվածային ոչնչացման զենքի տարածման ֆինանսավորման դեմ պայքարի ոլորտում 2022-2024 թթ. ազգային ռազմավարության» դրույթներով նախատեսված ուսուցում, որին մասնակցել են ՀՀ իրավապահ տարբեր մարմինների՝ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտի և Գիտաուսումնական կենտրոնի, Քննչական կոմիտեի, Հակակոռուպցիոն կոմիտեի, ՆԳՆ ոստիկանության, «Ինտերպոլ»-ի ազգային կենտրոնական բյուրոյի ներկայացուցիչներ:
Դասախոսությամբ հանդես են եկել ինչպես Գիտաուսումնական կենտրոնի դասախոսներ, այնպես էլ ՀՀ Կենտրոնական բանկի ֆինանսական դիտարկումների կենտրոնի մասնագետներ:
Ուսուցումն անցել է դասախոսությունների, քննարկումների և հարցուպատասխանի ձևաչափով, արձանագրվել դրա կարևորությունն ու օգտակարությունը իրավապահ մարմինների համար:

The Scientific-Educational Center of the National Security Service of the Republic of Armenia together with the Main Directorate of the Economic Security and Countering Corruption on January 20, 2023 organized and conducted training in accordance with the provisions of the "National Strategy 2022-2024 on Combating Money Laundering, Financing of Terrorism and Proliferation of Weapons of Mass Destruction". The representatives of different law enforcement bodies of RA attended the training: the Investigation Department and the Scientific-Educational Center of the NSS, the Investigative Committee, the Anti-Corruption Committee, the Police of the MIA and the National Central Bureau of Interpol.
The lecturers of the Scientific-Educational Center, as well as specialists of the Financial Monitoring Center of the Central Bank of RA delivered lectures.
The training was held in the format of lectures, discussions, questions and answers, its importance and usefulness for law enforcement bodies were recorded.