2025թ. դեկտեմբերի 29-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Սիմոնյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա․ Սիմոնյանը բացման խոսքում վերահաստատել է, որ անհայտ կորածների հարցը դիտարկվում է բացառապես որպես հումանիտար խնդիր։ Այնուհետև ներկայացվել են նախորդ նիստից հետո կատարված աշխատանքները, ձեռնարկված քայլերը՝ ուղղված անհայտ կորածների ճակատագրի պարզմանը։
Քննարկվել են հետագա պլանները՝ գալիք տարվա ընթացքում անհայտ կորած անձանց որոնողական աշխատանքների համակարգման և շահագրգիռ կողմերի հետ համագործակցության ամրապնդման վերաբերյալ։ Նիստի վերջում հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Սիմոնյանի կողմից տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ։

On December 29, 2025, another meeting of the Interagency Commission on the Issues of Prisoners of War, Hostages and Missing (Whereabouts Unknown) Persons chaired by Director of the RA National Security Service A. Simonyan was held.
Chairman of the Commission, Director of the RA National Security Service A. Simonyan in his opening speech reaffirmed that the issue of missing persons is viewed exclusively as a humanitarian matter. Then the work carried out since the previous meeting and the steps taken to clarify the fate of the missing persons were presented.
Future plans for the coming year regarding the coordination of search operations for missing persons and the strengthening of cooperation with relevant stakeholders were discussed. At the conclusion of the meeting, Chairman of the Commission, Director of the RA National Security Service A. Simonyan issued the relevant instructions.