Սահմանապահ զորքերի N ջոկատում տեղի ունեցավ սահմանապահ 3 նոր ուղեկալների բացման արարողություն (Լուսանկարներ)
23-11-2025
Պետական սահմանի պահպանությունը Հայաստանի Հանրապետությանազգային անվտանգության ծառայության գործունեության հիմնական ուղղություններից է։ Հայաստանի Հանրապետությանկառավարության կողմից հատկացված միջոցներով կառուցվում են ժամանակակից պահանջներին համապատասխան սահմանապահ ուղեկալներ։
Հայաստանի Հանրապետությանազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերի N ջոկատում տեղի ունեցավ «Կոռնիձոր», «Խնձորեսկ» և «Հարթաշեն» սահմանապահ ուղեկալների բացման արարողությունը:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայաստանի Հանրապետությանազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Անդրանիկ Սիմոնյանը, տնօրենի տեղակալներ Արամ Հակոբյանը և Դավիթ Սանամյանը, Սահմանապահ զորքերի հրամանատար, գնդապետ Գարիկ Մուրադյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:
Հայաստանի Հանրապետությանազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Անդրանիկ Սիմոնյանը ողջունեց Սահմանապահ զորքերի զինծառայողներին և շնորհավորեց նրանց նոր ուղեկալների բացման կապակցությամբ՝ մաղթելով անփորձանքծառայություն՝ ի շահ Հայաստանի Հանրապետության։
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենը շրջայց կատարեց նորակառույց երեք ուղեկալներում՝ ծանոթացավ զինծառայողների կենցաղային և ծառայողական պայմաններին, սպառազինության և նյութատեխնիկական միջոցներին։
Այցի ընթացքում Անդրանիկ Սիմոնյանը ծանոթացավ նաև նորակառույց ուղեկալների սպայական կացարանների կենցաղային պայմաններին, որոնք ամբողջությամբ համապատասխանում են ժամանակակից չափորոշիչներին՝ հագեցած են ուղեկալներում սպաների ընտանիքների բնակության համար անհրաժեշտ գույքով և տեխնիկայով։
Այցի ավարտին Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենը համապատասխան հանձնարարականներ տվեց Սահմանապահ զորքերի հրամանատարությանը։

В N-ском отряде Пограничных войск состоялась церемония открытия 3-х новых пограничных застав (Фотографии)
23-11-2025
Охрана государственной границы является одним из основных направлений деятельности Службы национальной безопасности Республики Армения. На средства, выделенные Правительством Республики Армения, строятся пограничные заставы в соответствии с современными требованиями.
В N-ском отряде Пограничных войск Службы национальной безопасности Республики Армения состоялась церемония открытия пограничных застав «Корнидзор», «Хндзореск» и «Арташен».
На мероприятии присутствовали директор Службы национальной безопасности Республики Армения Андраник Симонян, заместители директора Арам Акопян и Давид Санамян, командующий Пограничными войсками полковник Гарик Мурадян и другие должностные лица.
Директор Службы национальной безопасности Республики Армения Андраник Симонян поприветствовал военнослужащих Пограничных войск и поздравил их с открытием новых застав, пожелав им безопасной службы на благо Республики Армения.
Директор Службы национальной безопасности совершил обход трех недавно построенных застав, ознакомился с условиями проживания и службы военнослужащих, вооружением и материально-техническими средствами.
В ходе визита Андраник Симонян также ознакомился с бытовыми условиями жилых помещений для офицеров в недавно построенных заставах, которые полностью соответствуют современным стандартам, оснащены необходимым имуществом и техникой для проживания семей офицеров на заставах.
В завершение визита директор Службы национальной безопасности дал соответствующие поручения командованию Пограничных войск.