ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը կազմակերպում է ընդունելություն Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի, Լոռու, Տավուշի և Սյունիքի մարզերում տեղակայված պետական սահմանի պահպանություն իրականացնող ստորաբաժանումներում (սահմանապահ ուղեկալներում) կրտսեր ենթասպայական և շարքային կազմերի համապատասխան պաշտոններում զինվորական ծառայության անցնելու համար:
Դիմել կարող են մինչև 45 տարեկան պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած արական սեռի ՀՀ քաղաքացիներ:
Ծառայությունը հերթափոխային է` 15 օր ծառայություն, 15 օր հանգիստ գրաֆիկով: Աշխատավարձը բարձր է, ատեստավորման արդյունքում վճարվելու է նաև լրացուցիչ հավելավճար: Զինծառայողներնօգտվում են ՀՀ օրենսդրությամբ պայմանագրային զինծառայողների համար նախատեսված արտոնություններից և սոցիալական երաշխիքներից:
Տեղեկությունների համար դիմել ք.Երևան, Եղվարդի խճուղի 117/5 հասցեով, կամ զանգահարել 015 57-97-91հեռախոսահամարով:

Пограничные войска СНБ РА объявляют прием для прохождения военной службы на соответствующих должностях состава младших прапорщиков и рядового состава в подразделениях (пограничных заставах), дислоцированных в Ширакской, Лорийской, Тавушской и Сюникской областях Республики Армения и осуществляющих охрану государственной границы.
Могут обращаться граждане РА мужского пола в возрасте до 45 лет, прошедшие обязательную военную службу.
Служба посменная, по графику: 15 дней службы, 15 дней отдыха. Зарплата высокая, в результате аттестации будет выплачиваться также дополнительная надбавка. Военнослужащие пользуются льготами и социальными гарантиями, предусмотренными законодательством РА для военнослужащих по контракту.
Для получения информации обращаться по адресу: г. Ереван, Егвардское шоссе 117/5, или звонить по телефонному номеру: 015 57-97-91.