ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերում տեղի ունեցավ նորակոչիկ զինծառայողների երդման արարողություն (Լուսանկարներ)
04-09-2025
Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ Արամ Հակոբյանը, Սահմանապահ զորքերի ղեկավարությունը և այլ պաշտոնատար անձինք։
Զորամասի շարահրապարակում՝ մարտական դրոշի ներքո, տեղի ունեցավ խորհրդանշական միջոցառման հիմնական արարողակարգային հատվածը՝ երդման հանդիսավոր արարողությունը: Նորակոչիկներն ընթերցեցին զինվորական երդման տեքստը, հրամանատարների և ծնողների առաջ երդվեցին անմնացորդ նվիրումով, հպարտությամբ և անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին, պատվով պաշտպանել երկրի սահմանները, անվերապահորեն կատարել վերադասի հրամանները։
Երդման արարողության կապակցությամբ ծնողների անունից նորակոչիկներին շնորհավորեց ծնող Արաքսյա Բաբայանը։
ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատարը, շնորհավորելով նորակոչիկ զինծառայողներին, նշեց, որ զինվորական երդման ընդունումը հայրենիքի և ընտանիքի նկատմամբ անմնացորդ նվիրումն արտահայտելու անկրկնելի արարողակարգ է, և այս պահից է սկսվում իրական ծառայությունը հայրենիքին:
Նորակոչիկները կատարեցին ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի օրհներգը:
Երդման հանդիսավոր արարողությունը եզրափակվեց նվագախմբի ուղեկցությամբ՝ նորակոչիկների շարային քայլերթով։

В пограничных войсках СНБ РА состоялась церемония принятия присяги военнослужащими-новобранцами (фотографии)
04-09-2025
В N-ской воинской части Пограничных войск Службы национальной безопасности РА состоялась торжественная церемония принятия присяги новобранцами.
На мероприятии присутствовали заместитель директора СНБ РА Арам Акопян, руководство Пограничных войск и другие должностные лица.
На строевом плацу воинской части под боевым знаменем состоялась основная протокольная часть символического мероприятия - торжественная церемония принятия присяги.
Новобранцы зачитали текст Военной присяги, поклялись перед командирами и родителями служить Родине с беззаветной преданностью, гордо и самоотверженно, с честью защищать границы страны, безоговорочно выполнять приказы вышестоящих командиров.
В связи с церемонией принятия присяги от имени родителей новобранцев поздравила родительница Араксия Бабаян.
Командующий Пограничными войсками СНБ РА, поздравив военнослужащих-новобранцев, отметил, что принятие Военной присяги является неповторимой церемонией выражения беззаветной преданности Родине и семье, и с этого момента начинается настоящая служба Родине.
Новобранцы исполнили гимн Пограничных войск СНБ РА.
Торжественная церемония принятия присяги завершилась строевым маршем новобранцев в сопровождении оркестра.