2025թ. հունիսի 11-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն ԱրմենԱբազյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստը սկսվեց Հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանի բացման խոսքով: Ա. Աբազյանը ներկայացրեց նիստին նախորդող ժամանակահատվածում իրականացրած հանդիպումների արդյունքները՝ վերահաստատելով Հանձնաժողովի հանձնառությունը՝ շարունակելու անհայտ կորածների ճակատագրերի պարզաբանման ուղղությամբ համալիր և համակարգված աշխատանքը:
Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչները Հանձնաժողովին ներկայացրեցին անհայտ կորելու հանգամանքների վերաբերյալ Կոմիտեում կատարվող քննության արդյունքները:
Այնուհետև քննարկումներ ծավալվեցին Հանձնաժողովի աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու վերաբերյալ:
Նիստի ավարտին Հանձնաժողովի նախագահ` ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա.Աբազյանը, հույս հայտնեց, որ համատեղ և համակարգված աշխատանքը կբերի շոշափելի արդյունքի՝ ուղղված անհայտ կորած անձանց ճակատագրերի պարզմանը:

On June 11, 2025, another meeting of the Interagency Commission on the Issues of Prisoners of War, Hostages and Missing (Whereabouts Unknown) Persons chaired by the Director of the RA National Security Service Armen Abazyan was held.
The meeting began with an opening speech of the Chairman of the Commission, Director of the RA National Security Service A. Abazyan. A. Abazyan presented the results of the meetings held in the period preceding the session, reaffirming the commitment of the Commission to continue its comprehensive and coordinated work to clarify the fates of missing persons.
Representatives of the Investigative Committee presented to the Commission the results of investigation conducted by the Committee into the circumstances of the missing persons.
Then, discussions were held regarding the more effective organization of the work of the Commission.
At the end of the meeting, the Chairman of the Commission, Director of the RA National Security Service A. Abazyan expressed hope that joint and coordinated work will lead to tangible results aimed at clarifying the fates of missing persons.