2025թ. հունիսի 11-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն ԱրմենԱբազյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստը սկսվեց Հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանի բացման խոսքով: Ա. Աբազյանը ներկայացրեց նիստին նախորդող ժամանակահատվածում իրականացրած հանդիպումների արդյունքները՝ վերահաստատելով Հանձնաժողովի հանձնառությունը՝ շարունակելու անհայտ կորածների ճակատագրերի պարզաբանման ուղղությամբ համալիր և համակարգված աշխատանքը:
Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչները Հանձնաժողովին ներկայացրեցին անհայտ կորելու հանգամանքների վերաբերյալ Կոմիտեում կատարվող քննության արդյունքները:
Այնուհետև քննարկումներ ծավալվեցին Հանձնաժողովի աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու վերաբերյալ:
Նիստի ավարտին Հանձնաժողովի նախագահ` ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա.Աբազյանը, հույս հայտնեց, որ համատեղ և համակարգված աշխատանքը կբերի շոշափելի արդյունքի՝ ուղղված անհայտ կորած անձանց ճակատագրերի պարզմանը:

Состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести (местонахождение неизвестно) лиц
11-06-2025
11 июня 2025 года под председательством директора Службы национальной безопасности РА Армена Абазяна состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести (местонахождение неизвестно) лиц.
Заседание началось со вступительного слова председателя Комиссии, директора Службы национальной безопасности РА А. Абазяна. А. Абазян представил результаты встреч, проведенных в предшествовавший заседанию период, подтвердив приверженность Комиссии продолжению комплексной и скоординированной работы по выяснению судеб пропавших без вести лиц.
Представители Следственного комитета представили Комиссии результаты проведенного в Комитете расследования обстоятельств пропажи без вести.
Затем состоялись обсуждения относительно более эффективной организации работы Комиссии.
В конце заседания председатель Комиссии, директор Службы национальной безопасности РА А. Абазян выразил надежду, что совместная и скоординированная работа приведет к ощутимым результатам, направленным на выяснение судеб пропавших без вести лиц.