ՀՀ ԱԱԾ ԳՈՒԿ-ում տեղի ունեցավ ԳՈՒԿ խորհրդի որոշմամբ հրատարակված գրքի շնորհանդեսը
ՀՀ ԱԱԾ գիտաուսումնական կենտրոնում տեղի ունեցավ ԳՈՒԿ խորհրդի որոշմամբ հրատարակված «ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության որպես հետաքննության մարմնի քրեադատավարական կարգավիճակը» վերտառությամբ իրավակիրառական ուղեցույցի շնորհանդեսը:
Աշխատությունում, հիմնվելով ՀՀ ազգային անվտանգության մարմինների կողմից իրականացվող հետաքննչական գործունեության ընթացքում ձևավորված փորձի ու ոլորտի վերափոխված օրենսդրության վերլուծության վրա, ինչպես նաև օգտագործելով դատական պրակտիկայի նյութերը՝ անդրադարձ է կատարվում ՀՀ ԱԱԾ՝ որպես հետաքննության մարմնի քրեադատավարական կարգավիճակի առանցքային հարցերին:
Աշխատանքը կարող է օգտակար լինել ՀՀ ԱԱԾ ԳՈՒԿ ունկնդիրների, ՀՀ ԱԱԾ և հետաքննության ու իրավապահ համակարգի այլ մարմինների աշխատակիցների, ինչպես նաև իրավաբանական բուհերի ու ֆակուլտետների բակալավրիատի ու մագիստրատուրայի ուսանողների և, առհասարակ, քրեադատավարական հիմնախնդիրների ուսումնասիրությամբ զբաղվող իրավաբանների համար:

В Научно-учебном центре СНБ РА состоялась презентация книги, изданной по решению совета НУЦ СНБ РА
В Научно-учебном центре Службы национальной безопасности Республики Армения состоялась презентация опубликованного по решению НУЦ правоприменительного руководства под названием «Процессуальный статус СНБ РА как органа дознания».
Основываясь на опыте, сформированном в ходе осуществления следственно-дознательной деятельности органами национальной безопасности РА, а также на анализе обновленного законодательства в данной сфере и материалов судебной практики, в работе рассматриваются ключевые вопросы процессуального статуса СНБ РА как органа дознания.
Работа может быть полезна для слушателей НУЦ СНБ РА, сотрудников СНБ, а также работников других органов дознания и правоохранительной системы, студентов бакалавриата и магистратуры юридических вузов и факультетов, и, в целом, для юристов, занимающихся изучением уголовно-процессуальных проблем.