Ս. թ. հուլիսի 7-ին ՀՀ ԱԱԾ մարմինների կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել են ՀՀ Ոստիկանության Կոտայքի մարզային քննչական բաժնի Աբովյանի բաժանմունքի քննիչ ոստիկանության կապիտան Սևակ Սմբատի Խաչատրյանը և նշված բաժանմունքի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Վիկտոր Հայկազի Պապյանը (տեսանյութ):
Սևակ Խաչատրյանը բաժանմունքի պետի գիտությամբ քաղաքացի Ս.-ի որդու կատարած արարքի դիմաց նախատեսված պատիժը մեղմացնելու համար նրանից շորթել է 5 500 ԱՄՆ դոլար և սակարկության արդյունքում ստացել 5 000 ԱՄՆ դոլար:

В результате проведенных 7-го июля органами СНБ оперативно-розыскных мероприятий в момент получения взятки были задержаны следователь Абовянского отделения Котайкского следственного отдела Полиции, капитан полиции Севак Хачатрян и начальник указанного отдела, подполковник полиции Виктор Папаян (видеоматериал).
Хачатрян с ведома Папаяна получил взятку в размере 5 000 долларов США у гражданина С. для смягчения наказания за преступление, совершенное сыном последнего.
Следственным управлением СНБ возбуждено уголовное дело по признакам статьи 312 Уголовного кодекса Армении.