Երեկ ուշ երեկոյան ապօրինի հանրահավաքի մասնակիցները բռնել են Ազգային անվտանգության ծառայության երկու աշխատակիցների, որոնց ներկայացրել են իբրև «սադրիչներ», հետագայում ազատելով նրանց:
ՀՀ ԱԱԾ, կատարելով օրենքով վերապահված սահմանադրական կարգի պահպանման և ժողովրդի անվտանգության ապահովման գործունեությունը, հայտարարում է, որ Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների ջանքերի շնորհիվ է վերջին օրերին ապօրինի հանրահավաքի ծայրահեղական տրամադրված մասնակիցների մոտից առգրավվել մեծ քանակությամբ զենք-զինամթերք, թունավոր և պայթուցիկ նյութեր, որի վերաբերյալ ԱԱԾ Քննչական վարչությունը 6 անձանց հանդեպ հարուցել է քրեական գործ՝ ՀՀ ՔՈ 300 հոդվածի հատկանիշներով: Դա փաստում է այն մասին, որ ՀՀ ԱԱԾ գործում է միայն ի նպաստ ժողովրդի, ընդ որում ապահովում է հանրահավաքի մասնակիցների անվտանգությունը:
Եվս մեկ անգամ հավաստիացնում ենք, որ Ազգային անվտանգության ծառայությունը Ոստիկանության հետ համատեղ, շարունակելու է կատարել իրենց վրա օրենքով դրված պարտականությունները և զգուշացնում է որոշ «տաք գլուխների», որ ծառայողական գործունեությունը խոչընդոտելու յուրաքանչյուր փորձ կբերի օրենքով նախատեսված խստագույն պատասխանատվության:

Вчера поздно вечером участники незаконного митинга задержали двух сотрудников Службы национальной безопасности, которых представили как "подстрекателей", в дальнейшем освободив их.
СНБ РА, выполняя предусмотренные законом действия по защите конституционного строя и безопасности народа, заявляет, что за последние дни  благодаря усилиям сотрудников Службы национальной безопасности у экстремистски настроенных участников незаконного митинга было изъято большое количество  оружия и боеприпасов, отравляющих  и взрывчатых веществ, исходя из чего Следственное управление СНБ РА возбудило уголовное дело в отношении 6 лиц согласно статье 300 УК РА. Это свидетельствует о том, что СНБ РА действует только во благо народа, и к тому же обеспечивает безопасность участников митинга.
Еще раз заверяем, что Служба национальной безопасности, совместно с Полицией, продолжит выполнять возложенные на них обязательства и предупреждает некоторые "горячие головы", что любая попытка препятствования исполнению служебных обязанностей приведет к строжайшей ответственности, предусмотренной законом.